Yerli CRM uygulaması 1 yıl ücretsiz kullanılacak

Hong Kong merkezli kripto para ticaret platformunun değerlemesi 1...

Haziran 24, 2021 Comments (0) Views: 265 Teknoloji

Yapay Zeka Tabanlı Bulut Hizmetleri Geliyor

Herkes için akıllı asistan dönemi başlıyor

Herkesin artık sanal müşteri temsilcisi olacak! 

Deloitte Technology Fast 50ye göre Türkiyenin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olan Bulutistan ve yapay zeka şirketlerinden Zack.ai, Herkese Yapay Zeka Akıllı Asistan’ parolası ile başlattıkları iş birliği kapsamında perakende başta olmak üzere farklı sektörlerden şirketlerin müşteri ilişkileri alanındaki ihtiyaçlarına yapay zeka destekli akıllı asistanlarla yanıt vereceğini duyurdu.    

Salgınla birlikte EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’ndeki e-ticaret pazarı %60 – %70 civarlarında büyüyor, girişimlerin ve küçük orta ölçekli işletmelerin dijital kanallar vasıtasıyla müşterilerine ulaşarak hizmet verdiği görülüyor. Bu noktada müşteri ilişkilerinin dijitalleştirilmesi bir ihtiyaç olarak ortaya çıkarken gelişmiş çözümleriyle yapay  zeka ve bulut teknolojilerine öncülük eden Zack.ai ve Bulutistan, “Herkese Yapay Zeka Destekli Akıllı Asistan” sloganıyla yapay zeka destekli akıllı asistanları işletmelere entegre etmeye yönelik bir işbirliği başlattığını duyurdu. Şirketlerden edinilen bilgiye göre  hem satış yaparak müşteri getiren hem de müşteri taleplerini yöneten Zack.ai ve  Bulutistan Sanal Asistanı Chatbotları sosyal medyayı da tarayarak yapılan yorumlara cevap veren akıllı asistanlarla hem markaların müşteri ilişkilerine hem de dijital itibar yönetimine destek verecek.  Aynı zamanda yerli kaynaklarla geliştirilen teknolojiler yoluyla, hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkıda bulunacak.

Hedef yerli kaynaklarla teknoloji geliştirip dünya devlerine meydan okumak

İşbirliğine dair açıklamada bulunan Bulutistan CEO’su Begim Başlıgil, “Alanında deneyimli 40’ın üzerinde ekip arkadaşımız ve ekosistemimizde birlikte hareket ettiğimiz stratejik çözüm ortaklarımızla birlikte, hizmet veren 100 kişilik bir bulut bilişim platformuyuz. EMEA’nın yanı sıra Türkiye’nin en hızlı büyüyen birinci teknoloji şirketi olarak konumlanıyoruz. Sunduğumuz platform sayesinde, yenilikçi servislerle tüm veriler bulutta güvenle işleniyor, saklanıyor ve anlık olarak erişilebiliyor. Her biri alanının lideri, ağırlıklı olarak üretim, dağıtım, perakende, eğitim ve enerji gibi dinamik ve rekabetçi sektörlerden 300’ü aşkın şirket ve holdingle çalışıyoruz. Pandeminin de etkisiyle şirketlerin dijital dönüşümünün hızlandığı bu dönemde, bulut bilişim servisleri tam bu dönüşümün merkezinde yer alıyor. “Kullandığın Kadar Öde” modeliyle şirketlerin dijital dönüşüme yatırım yapmalarını kolaylaştırıyoruz. Şimdi de  Zack.ai ile yaptığımız işbirliği kapsamında, yerli kaynaklarla tüm birey ve firmalara  bulut akıllı asistan hizmetleri sunacağız” dedi. 

Zack.ai CEO ve Kurucu Ortağı Mete Gönç ise çözümün Whatsapp, Facebook, Messanger, Twitter, Instagram gibi farklı kanallara entegre çalıştığına değinerek “Bu bir başlangıç. Whatsapp, Instagram, Facebook gibi farklı kanallardan akıllı müşteri temsilcisi hizmetleri sunacağız. Müşteri ile yeni bir iletişim kanalı olarak müşteriyi daha yakından tanıma fırsatı yaratacağız” ifadelerini kullandı. 

Zack.ai Hakkında: 

2018 yılında kurulan Zack-ai yapay zeka dil ve duygu algılaması alanında sesli ve yazılı iletişim konusunda hizmet veriyor. 2018 yılında Turkcell’de devreye aldıkları chatbot hala dünya çapında Telekom alanındaki en kapsamlı hizmeti hayata geçirerek, ayda 2,5 milyon çağrıya %85 başarı oranlı ile cevap veren Zack.ai, Ağustos 2020’ye kadar bu hizmeti sürdürdü  Zack.ai ayrıca Nisan 2019’da gerçekleşen teknoloji zirvesinde akıllı asitan Yaani ile demo sunan teknoloji tedarikçisi oldu. Bu başarı sayesinde Amerika ve Rusya’da Telekom operatörleri değerlendirmesinde, Standford Üniversitesi tarafından yaptıkları geliştirmeleri anlatmak için davet alarak beğeni topladılar. NLP alanında elde ettikleri %90 başarı, bugün Google ve Amazon’a kafa tutan Zack.ai aynı başarıyı farklı dillerde elde ediyor.  Enerji, e-ticaret ve bankacılık gibi farklı sektörlerde referanslara da sahip olan şirketin yönetim kurulunda Cenk Serdar ve Mustafa Kıral gibi dünya çapında Telekom sektöründe söz sahibi olan profesyoneller bulunuyor.

Bulutistan Hakkında:

2015 yılında kurulan Bulutistan, regülasyonlara uyumlu yerel veri merkezlerinden sunduğu yenilikçi bilişim servisleriyle son 6 yılda en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu. Türkiye merkezli faaliyet gösteren ve Equinix Küresel Bağlantı Ağı’na Türkiye’den entegre ilk şirket olan Bulutistan, bilişim hizmet ihracatını artırmaya odaklı ve katma değerli bulut hizmetleri sunuyor. SAP HANA bulut altyapı çözümlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan Bulutistan, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara yüksek performanslı, yüksek düzeyde erişilebilir ve yönetilen SAP hizmetleri sunuyor. Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı tarafından “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi” seçilen Bulutistan, müşteri inovasyonu ve dönüşümüne yön veren sıra dışı servisleriyle 2020’de IBM Beacon Ödülü’nün sahibi oldu. 2020 yılında Akportföy’ün yatırıma değer görerek %25 hisse ile ortak olduğu Bulutistan, pandemi sebebiyle yeni normallerin oluşmaya başladığı ve şirketlerin dijital dönüşümünün hızlandığı bu dönemde, “Kullandığın Kadar Öde” modeliyle şirketlerin yatırımlarını kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir