“Dijital göçebelik” bilgisayar satın alım kriterlerini değiştirdi

Online hizmet platformu, 600 alanda hizmet arayan ve verenleri...

Temmuz 10, 2021 Comments (0) Views: 260 Teknoloji

DİJİTALLEŞMENİN GÜCÜ ADINA!

RENA MSP MODELİ ile TREND MICRO’YU İŞ ORTAKLARIYLA BULUŞTURUYOR

Türkiye’nin lider teknoloji dağıtıcısı Arena, 30 yılı aşkın deneyimiyle dünya genelinde 500 binin üzerinde işletmeyi koruyan bulut güvenliği lideri Trend Micro’yla önemli bir iş birliğine gidiyor. 8 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen lansman toplantısında Arena ve Trend Micro yöneticileri katılımcılara ürünler hakkında bilgiler paylaşılırken teknoloji iletişimcisi ve akademisyen Sertaç Doğanay’da “Siber Güvenlik Pazarı” sektörde nereye doğru gidiyor, iletişim süreçleri bu konuda nasıl ilerliyor benzeri konu başlıkları ile katılımcıların bakış açılarını geliştirecek bir konuşma gerçekleştirdi.

Trend Micro’nun ileri düzey güvenlik sağlayan “Worry-Free Services” güvenlik çözümünü yönetilen hizmet modeliyle Türkiye’deki şirketlerle buluşturuyor. Trend Micro’nun işletmelerin ihtiyaçlarına göre dört farklı paketle sunulan güvenlik çözümü, Arena’nın Bulutum.com platformu üzerinden iş ortaklarına sunulacak. Aylık abonelik modeli ile verilecek olan hizmet kapsamında, iş ortakları çözümü müşterileri adına yönetebilecek.

Bilişim teknolojilerindeki yenilikçi hizmetlerden biri olan “Managed Services Provider” (Yönetilen Hizmet Sağlayıcı) modeli, söz konusu BT sistemlerinin işletme adına takip edilmesi, yönetilmesi ve ortaya çıkan sorunların çözülmesiyle ilişkili görevlerin hizmet sağlayıcıya devredildiği bir model. Operasyonları iyileştirmek ve masrafları azaltmak adına gerekli ihtiyaçların belirlenmesinden süreçlerin yürütülmesine kadar çeşitli hizmetlerin dış kaynak modeliyle alınmasıdır. Uç nokta güvenliği, web güvenliği, mobil güvenlik ve yönetim, e-posta ve ortak çalışma güvenliği, genişletilmiş tespit ve müdahale (XDR), yönetilen tespit ve müdahale (MDR) gibi gelişmiş güvenlik çözümleri sunan Trend Micro Worry-Free Services, özel bir güvenlik ekibi ve becerilerine ciddi yatırım yapamayan küçük ve orta ölçekli şirketlere (KOBİ) bulut tabanlı güvenlik çözümleri sunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir