Pandemide siber saldırılardan ders aldık

Netaş, 2021 yılının ilk yarısında satış gelirlerini yüzde 35...

Ağustos 18, 2021 Comments (0) Views: 246 Teknoloji

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Görgün’den yangın söndürme uçağı açıklaması

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, yangınlara teknik ve görüntüleme olarak destek verdiklerini belirterek, “Bir grup arkadaşımız yeni bir mühimmat üretme üzerinde çalışırken bir grup arkadaşımız da var olan mühimmatların İHA’larda nasıl kullanılacağına ilişkin çalışıyor.” dedi.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Türkiye’nin en genç milletvekili Rümeysa Kadak önderliğinde üniversite öğrencileri tarafından kurulan ‘Önce Öğrenci’ oluşumu tarafından düzenlenen Üniversite Tercih Destek Programı’na katıldı.

İstanbul’da düzenlenen etkinlikte konuşan AELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Görgün, son haftalarda yaşanan orman yangınlarına ilişkin yangın söndürme teknolojileri üzerine çalışmalar yaptıklarını belirtti. Görgün, “Şu an olgunlaşmış bir çözümümüz yok. Ancak yeni bir mühimmat da üretmek mümkün. Bir grup arkadaşımız bunun üzerinde çalışırken bir grup arkadaşımız da var olan mühimmatların İHA’larda nasıl kullanılacağına ilişkin çalışıyor.” şeklinde konuştu.

“Yangın söndürme çalışmalarında teknik sorumluluk alıyoruz”

ASELSAN çalışanlarının teknik kabiliyetleri ve becerileriyle yangın söndürme çalışmalarının entegrasyon ve teknik ihtiyaçları konusunda en başından beri gönüllü olarak sorumluluk aldıklarını ifade eden Görgün, “Bununla beraber kendi çalışmamıza gelince var olan uçaklardan atılabilen bir takım mühimmatların şimdilik kimyasallarla nasıl yangın söndürülebilir konusunda da geri planda çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Daha fazla fırsat oluşturabilecek bölümleri ve üniversiteleri tercih edin”

Prof. Dr. Haluk Görgün, öğrencilere kariyer planları için tavsiyelerde bulunarak, şunları kaydetti:

“Ülkemizde her üniversitenin her bölümü iyi değil veya iyi bölüm iyi üniversitelerde değil. Öğrenmeyi, kendinizi geliştirebilmeyi, daha fazla fırsat oluşturabilecek bölümleri ve üniversiteleri tercih etmenizi size tavsiye ederim. Global bir vatandaş olabilme konusunda size daha çok fırsatlar oluşturabilecek üniversiteleri değerlendirmenizi öneririm.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir