Nişanca’nın 50 yıllık tapu sorunu çözüldü

Mart 29, 2023 Comments (0) Views: 29 Sektör

Gönül Sofralarında Birlik ve Beraberlik: Eyüpsultan Belediyesi’nin Ramazan Ayı Boyunca Deprem Bölgesindeki Vatandaşlarla Birlikte İftar Sofraları Kurması

Ramazan ayı, insanların birbirleriyle daha çok kaynaştığı, paylaşımın ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı bir dönemdir. Bu yıl da Ramazan ayı boyunca, Eyüpsultan Belediyesi Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerini en güzel şekilde ağırlarken, deprem bölgesindeki vatandaşları da unutmadı. Bu kapsamda, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde her gün bir köyde iftar sofraları kurulup, çocuklara yönelik eğlenceli programlar düzenleniyor. Hacivat-Karagöz, illüzyon show, palyaço gösterileri gibi aktivitelerle, çocuklar Ramazan ayının coşkusunu doyasıya yaşayabiliyorlar.

Eyüpsultan Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan 28 köyde ve Kahramanmaraş ile Malatya’da da iftar programları düzenlemeyi sürdürecek. Böylece, deprem bölgesindeki vatandaşlar, kendilerini yalnız hissetmeden, birlikte iftar yapmanın mutluluğunu paylaşabilecekler.

Ramazan ayı, birçok insanın maddi durumlarından dolayı iftar yapacak bir sofraları olmayabilir. Bu nedenle, Eyüpsultan Belediyesi’nin iftar sofraları, sadece deprem bölgesindeki vatandaşları değil, yoksulluk ve yalnızlıkla mücadele eden insanları da bir araya getiriyor. Gönül sofralarında birlikte iftar yapmanın mutluluğu, insanların kalplerinde umut çiçekleri açmasına vesile oluyor.

Ramazan ayı, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde de aynı şekilde kutlanıyor. Bu nedenle, Eyüpsultan Belediyesi’nin yaptığı gibi, farklı coğrafyalardaki insanlar arasında da birlik ve beraberlik köprüleri kurulması önemlidir. Bu köprüler, insanların birbirlerini daha iyi anlamasına, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının pekişmesine yardımcı olur.

Sonuç olarak, Eyüpsultan Belediyesi’nin deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı unutmaması ve onlarla birlikte iftar sofraları kurması, Ramazan ayının manevi değerlerini bir kez daha ön plana çıkarmaktadır. Bu güzel gelenek, insanların bir arada olduğu, dayanışmanın ve paylaşımın güçlendiği bir dünyanın mümkün olduğunu göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir