Türkiye’nin en genç milletvekili Kadak’tan öğrencilere Üniversite Tercih Destek...

Mart 29, 2023 Comments (0) Views: 40 Eğitim

İstanbul Ataşehir Okulu Kemal Berktan Ortaokulu Depremzedelere Yardım Etmek İçin Kütüphaneler Kurdu

İstanbul Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu, deprem bölgesindeki izlerin bir an evvel yok edilmesi ve kitaplar ile daha kalıcı bir iz bırakma adına içi evden farksız iki kütüphane tasarladı ve hazırladı. Okulun yöneticisi Göncer Demiryülek liderliğindeki öğretmenler ve gönüllü veliler, bu kütüphaneleri Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine götürüp teslim etti.

Depremin izlerini silmek için harekete geçen Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu, Kahramanmaraş Onikişubat ilçesindeki depremzedeler için kütüphaneler inşa etti. Depremin ardından depremzedelerin geçici barınma alanlarında yaşam mücadelesi verdiği bir sırada Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu, depremzedelerin sıkıntılarına çözüm üretmek için harekete geçti. Okul yönetimi, öğretmenler ve gönüllü veliler, iki konteyner kütüphane tasarladı ve hazırladı. İçleri kitaplarla dolu olan kütüphaneler, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve kütüphanecilik kültürünü yaymak için özel olarak tasarlandı.

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi, depremin en çok etkilendiği bölgelerden biri oldu. İnsanlar, hayatlarını sürdürmek için çadırlarda yaşıyorlar. Çocuklar, okullarının kapalı olması nedeniyle okumak için güçlüklerle karşı karşıya kaldılar. İşte tam da bu noktada, Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu öğrencileri, kitapları depremzedelerin hayatlarına bir nebze olsun renk katmak için kullanmaya karar verdiler.

Okul müdürü Göncer Demiryülek, “Deprem sonrası yaşadıklarınızın zorluğunu biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimiz sizler için kütüphaneler hazırladı. İçinde birçok kitap var ve herkesin istediği kitabı okuyabileceği bir yer. Sizlerin eğitimine katkı sağlamak ve bir nebze olsun sevgimizi hissettirmek istedik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir